آخرین مطالب

برگزاری کارگاه آموزشی کسب و کار اینترنتی و سامانه فروش محصولات مشاغل خانگی

برگزاری کارگاه آموزشی کسب و کار اینترنتی و سامانه فروش محصولات مشاغل خانگی

کارگاه آموزشی کسب و کار اینترنتی و سامانه فروش محصولات مشاغل خانگی استان با همکاری دفتر اموربانوان و خانواده استانداری،اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات و اداره کل پست در محل سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، در راستای حمایت از توسعه مشاغل خانگی، کارگاه آموزشی کسب و کار اینترنتی و سامانه فروش محصولات مشاغل خانگی استان با حضور فعالین این حوزه به همت دفتر اموربانوان و خانواده استانداری،اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات و اداره کل پست برگزار شد.

این کارگاه برای فعالین حوزه مشاغل خانگی و علاقمندان به راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی و استفاده از ظرفیت‌های فضای الکترونیکی برای ایجاد اشتغال برنامه‌ریزی شده است و تمام صاحبان کسب و کارهای خانگی با شرکت در این دوره، فرآیند الکترونیکی کردن کسب و کار و فروش الکترونیکی را بصورت کاربردی فرامی گیرند.

افتتاح سامانه فروشگاهی آذری بازار

افتتاح سامانه فروشگاهی آذری بازار توسط استاندار محترم آذربایجان غربی

سامانه فروشگاهی آذری بازار در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶ در همایش کارآفرینی زنان در حوزه فناوری اطلاعات توسط محمد مهدی شهریاری استاندار محترم آذربایجان غربی به منظور ایجاد شغل و فروش محصولات کارآفرین زنان به طور رسمی افتتاح گردید .

 

افتتاح سامانه فروشگاهی آذری بازار

 

محورهای همایش:

– ترویج وتوسعه فرهنگ کارآفرینی در حوزه I T

– نقش I T در کسب و کارهای خانگی

– راه های توسعه کارآفرینی با محوریت فناوری اطلاعات

– نقش I T در توانمندسازی فردی و جمعی زنان

– آسیب شناسی عدم توسعه کارآفرینی زنان درحوزه I T

مخاطبین و اشخاصی که میتوانند در همایش شرکت نمایند:

دختران و زنان فارغ‌التحصیل رشته‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات

مسئولین دولتی مرتبط با موضوع همایش

اساتید دانشگاه (بانوان)

مسئولین بخش خصوصی(بانوان)

برنامه‌ها :

بررسی فرصت‌ها و چالش‌های کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات

 

همایش کارآفرینی زنان در حوزه فناوری اطلاعات با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ،مدیرکل امور زنان و خانواده استاندار، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری استان و سایر مقامات و کارآفرینان برجسته کشوری در سالن آمفی تئاتر دانشگاه ارومیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی ،جلیلی نژاد ضمن تشریح هدف از برگزاری همایش گفت :ترویج فرهنگ کارآفرینی، توانمندسازی دانشجویان رشته های فناوری اطلاعات ، معرفی چالشها، تقدیر از برترین های حوزه فناوری اطلاعات را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

وی افزود: آموزش و حمایت از کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات و مشاوره حقوقی با برگزاری کارگاه های آموزشی در این همایش از نکات برجسته آن می باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی در این همایش به جایگاه تاثیر گذار ایران درمذاکرات منطقه ای اشاره نمود و اظهار داشت : تولید ثروت و ایجاد اشتغال یکی از مهمترین دغدغه های فعلی نظام جمهوری اسلامی است و در این راه برنامه ها و اقداماتی در دست اقدام است.

صفرزاده افزود : مقرر شده از طریق ستاد استانداریها بحث فناوری اطلاعات تقویت شود تا دانش آموختگان فناوری اطلاعات بتوانند از ساختار موجود استفاده و مسیر تولید ثروت را کوتاهتر نمایند.

وی به ظرفیت های استان شامل همجواری با سه کشور خارجی ، گذر تنها راه ریلی از استان ، وجود ۳ فرودگاه ، بزرگترین منطقه آزاد کشور در استان و منطقه ویژه اقتصادی سلماس اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد با حما یت و ارتقا فناوری اطلاعات در استان بتوان تولیدات استان را به بازارهای هدف معرفی و صادر نمود که در صورت تحقق آن بیکاری در استان به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.

مدیرکل زنان و خانواده استانداری نیز در این مراسم با بیان اینکه علی رغم تلاشهای خوبی که در زمینه فناوری اطلاعات در کشور صورت گرفته درولی تصویر روشنی از زنان در حوزه فناوری اطلاعات وجود ندارد و این نیاز به فرهنگسازی کارآفرینی زنان در حوزه ارتباطات و اطلاعات است و برگزاری همایش کارآفرینی زنان در حوزه فناوری اطلاعات در راستای این اهداف است.

خانم تاجفر از اشتغال دختران و زنان تحصیل کرده و فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات درسایر رشته های غیر مرتبط انتقاد کرد و بر نهادینه سازی فعالیت های آموزشی، توسعه و ترویج فناوری اطلاعات تاکید نمود.

در ادامه کارآفرینان برجسته کشوری به ارائه تجارب خود در حوزه فعالیتشان پرداختند و استفاده از فناوری اطلاعات در پیشبرد اهداف خود تاکید کردند.

در این همایش از کارآفرینان برجسته استانی و کشوری با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد.

 

افتتاح سامانه فروشگاهی آذری بازار
لوگو همایش